ortabanners 01ortabanners 02ortabanners 03ortabanners 04ortabanners 05

Ukrayna Kadın Takımı Üyeleriyle Basın Toplantısı

Round 11 Ukraine thumb

FONTAINE: Sayın bayanlar ve baylar sizleri Ukrayna kadın takımıyla yapacağımız basın toplantısına davet etmekten mutluluk duyuyorum: Kateryna Lahno, Yanovska Inna ve Zhukova Nataliya. Öncelikle takımı Olimpiyat'ta aldıkları üçüncü dereceden ötürü kutluyoruz. Bugünkü maç hakkında görüşleriniz neler?

LAHNO: Elbette çok mutluyuz çünkü turnuvanın başında 4. sıradaydık. Üçüncü olduğumuzu biliyoruz ama hala 2. olmak için küçük de olsa bir şansımız var. (turlar henüz tamamlanmadı)

YANOVSKA: Bütün turlarda oynamadım, örneğin bugünkü turda takımla beraber değildir. Fakat her zaman kızlarımızın yanındaydım ve bu sonucun Ukrayna için çok iyi bir sonuç olduğuna inanıyorum.

LAHNO: Takımımız adına henüz üç ay önce doğum yapan İnna'ya teşekkür ederiz. Onun için Olimpiyat'a katılmak çok zor oldu fakat yeni doğan ikizlerini bırakarak bize katılmayı başardı. Takım için önemli puanlar kazandı ve ona minnettarız.

FONTAINE: Stratejinizden bahseder misiniz? Herhangi bir özel strateji belirlemiş miydiniz?

LAHNO: Son turlarda tatsız tecrübelerimiz olduğundan her şeyi unutup iyi oynamaya konsantre olduk. 2. veya 3. olması farketmez, podyumda yer almayı hakettiğimize inanıyorum.

YANOVSKA: Bütün turnuva boyunca elimizden gelenin en iyisini yaptığımıza inanıyorum. Özellikle son tur öncesi olan boş gün işimize çok yaradı.

ZHUKOVA: Öncelikle üçüncü olduğumuz için çok mutlu olduğumuzu ifade etmeliyim. Bugün klasik stratejimizi uyguladık: beyazlarla kazanmaya zorla ve siyahlarla da konumu eşitle.

Round 11 Ukraine

 

KARLOVICH: Öncelikle sizleri gösterdiğiniz performanstan ve aldığınız üçüncülükten ötürü kutluyorum. Sizin için Olimpiyat'ın en zor anı hangisiydi? En zor karşılaşmayı hangi takıma karşı oynadınız? İkinci sorum ise yeni antrenörünüz Mykhail Brodsky takımı nasıl etkiledi?

ZHUKOVA: Bence turnuvanın en zor maçı Rusya ile karşılaşmamızdı. Kateryna kahramanca oyunu kurtardı ve maçı berabere bitirdik. Satrançtan ziyade fiziksel etmenler de büyük rol oynadı. Eğer berabere kalmasaydı madalya şansımızı kaybedebilirdik.

YANOVSKA: Bizim için önemli olan bir nokta da Olimpiyat boyunca maç kaybetmemiş olmamızdır. Maçların berabere bitmesi bize moral verdi ve sonraki turlarda iyi oynamamızı sağladı.

LAHNO: Yeni bir antrenörle çalışmak her zaman zordur fakat onun çalışmalarından çok memnunuz. Kesinlikle elinden gelenin en iyisini yaptı. Ona minnettarız.

FONTAINE: Basın toplantımıza katıldığınız için teşekkür ederiz.