ortabanners 01ortabanners 02ortabanners 03ortabanners 04ortabanners 05

Polgar Kardeşlerle Basın Toplantısı

Press conference Polgar thumb

Son basın toplantısı Polgar kardeşlerle yapıldı: Sophia, Judith ve Susan.

Sophia'nın gelişi diğer kardeşler için çok memnun edici bir sürpriz oldu. Bu organizasyon, Susan ABD'de, Judith Macaristan'da, Sophia da İsrail'de yaşadığı için kardeşlerin biraraya gelmesi için iyi bir fırsat oldu. Kardeşler her sene Polgar Satranç Günü'nde de biraraya geliyor.

15 yıldır olimpiyatlara katılmayan Sophia hem kardeşleriyle beraber olduğu için hem de Olimpiyat gibi önemli bir satranç etkinliğinde bulunduğu için çok mutlu olduğunu vurguladı.

Susan, kendisine yöneltilen aktif bir satranççı olarak geri dönüş yapıp yapmayacağı sorusuna cevap olarak Webster Üniversitesi'ndeki satranç programında ve eğitim aktivitelerinde görev aldığını belirtti ve tekrar tahta başına oturmayı istemediğini söyledi.

Press conference Polgar

 

Judith, gazetecilere web-sitesinden ve "Judith Polgar satranç öğretiyor" kitap serisinden bahsetti. Kitap serisinin ilk cildinin ismi "Fisher'in rekorunu nasıl kırdım".

Kitap Judith'in 6 yaşından 1991 yılına kadar oynadığı oyunlarla birlikte çeşitli satranç anılarını da içeriyor. Judith kitabı elinde tutacağı günü sabırsızlıkla bekliyor çünkü kitap onun küçük bebeği gibi.

Press conference Polgar 1